4-6 YAŞ KURAN KURSUMUZ GÜZEL BİR ETKİNLİKLE AÇILDI

4-6 YAŞ KURAN KURSUMUZ GÜZEL BİR ETKİNLİKLE AÇILDI

4-6 YAŞ KURAN KURSUMUZ GÜZEL BİR ETKİNLİKLE AÇILDI


2018 Şubat ayında 1 sınıf olarak açılan 4-6 Yaş Kuran Kursumuz bugün tarihi itibariyle tadilattan geçirilerek kapasitesi arttırıldı.

Bugün tarihi itibariyle 3 adet sınıf, 1 adet Yemekhane, 1 adet Mutfak, 1 adet Abdesthane, 2 adet wc, 1 adet Uyku Odası, 1 adet Veli Bekleme Odası, 1 adet Sinevizyon izleme odası, 1 adet Oyun Salonu ile hizmet vermektedir. 

24 Eylül tarihi itibariyle 2018-2019 eğitim öğretim dönemine başlanılmış olunup şuan 48 öğrenci ile sabah 09:30 akşam 16:00 arasında tam günlü olarak eğitime devam eden yavrularımıza ağırlıklı olarak Kuran, Siyer ve dini bilgiler üzerine eğitim verilmektedir. Ayrıca Okul öncesi sınıfımızda çocuklarımıza milli eğitim müfredatına göre okul öncesi eğitimde sunulmaktadır.

21.10.2018 Pazar günü icra edilen programımıza 2018 yılı Ezanı Güzel Okuma TÜRKİYE 1.si Saffet ÇALIŞ (Üsküdar Büyük İhsaniye Camii Müezzin Kayyımı), Mehmet Pancar (Soğanlık Ulu Camii Müezzin Kayyımı) hocalarımızın okuduğu kuran tilaveti ve kasideler ayrı bir manevi atmosfer solumamızı sağladı. Ayrıca teşrifleri ile bizleri onurlandıran, 25 Yılı aşan bir meslek hayatı boyunca çeşitli okullarda görev yapan ve şuan Kartal Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Müdürü olan İbrahim ÇAĞAL hocamızda namaz öncesi camimizdeki bay bayan cemaatmize meslek hayatı boyunca karşılaştığı öğrenci izlenimlerini aktararak, anne babalara çocuklarımızın günümüz coğrafyasındaki sıkıntıları ve çocuklarımızın yetiştirilme tarzları hakkında çok kıymetli bilgiler vererek bizlere bu yoldaki tecrübeleri ile yol gösterici oldular. 

Camimiz imam hatibi Bilgin EKŞİ hocamızın imametinde kılınan öğle namazından sonra Bilgin hocamızın yaptığı güzel dua ile amin sesleri manevi atmosferi daha da üst noktaya taşıdı. Bilgin hocamız ayrıca camimizdeki yeni hedeflerini cemaate aktardı. Hocamız mekanlar imar edilmedikçe, camilerin gençler için cazip hale getirilmesi gerektiğini ifade ettiler. Bundan sonraki süreçte mahallemizdeki gençlere ulaşmaya ve onları camiye kazandırmaya yönelik çalışmalar içinde olunacağı müjdesi programa katılan herkeste büyük bir mutlulıuk oluşturdu.

Namaz sonrası, bu seneki eğitim döneminde kaza ve belalardan korunmak ve rabbimize olan şükrün edasını göstermek amacıyla kurban kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaşırıldı. Kurban kesimi sonrası verilen ikram ile program sonlandırıldı. 

Programımıza uzaktan yakından katılım göstere, katılamadığı halde duaları ile yanımızda olan tüm gönül dostlarına şükranlarımızı sunuyoruz. 

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum