İYİLİKSEN OLİMPİYATLARI TUZLA ETABI İLE BAŞLADI

İYİLİKSEN OLİMPİYATLARI TUZLA ETABI İLE BAŞLADI

İYİLİKSEN OLİMPİYATLARI TUZLA ETABI İLE BAŞLADI


Solmayan Güller Gençlik ve İlim Yayma Derneği ile Mustafa Denizer Camii Gençlik Kollarının ortaklaşa yürüttüğü bu projede asıl hedef, Gençleri sosyal ve sportif faaliyetlerle camilere çekebilmektir.

NEDEN BU İSİM SEÇİLDİ:

       Camimiz bünyesindeki gençlerimizle Türkiye genelini içine alacak düzeyde tasarlanan bu projemize İYİLİKSEN ismini vermemizin asıl sebebi, organizasyonun yapılacağı yerdeki yetim ve yoksul çocuklara destek olunarak, onlara imkânlar çerçevesinde yardımcı olmaktır. Bu organizasyonda hedeflenen bir diğer unsurda SPORUN Barışçıl, Birleştirici yönüne de atıfta bulunmak ve bu yönünü ön plana çıkararak gençlerin spora bakış açılarına da yön vermektir.

       Bu organizasyon kapsamında her ay bir il ve bir ilçeye gidilecektir. Gidilen yerdeki yetim ve yoksul çocukların Kıyafet, Kırtasiye vb. ihtiyaçları önceden tesbit edilerek temini sağlanılacaktır. Gidilen bölgede organizasyondaki yarışmalar yapıldıktan sonra bölgede yapılacak tarihi ve kültürel geziler ile o bölgenin tarihi hakkında da gençlerimiz bilgi sahibi olacaklar.

İYİLİKSEN OLİMPİYATLARININ KATEGORİLERİ:

 

 1. BİLGİ PARKURU
 2. YETENEK PARKURU
 3. FUTBOL
 4. BASKETBOL
 5. VOLEYBOL
 6. MASA TENİSİ
 7. SATRANÇ
 8. MANGALA
 9. BİLEK GÜREŞİ
 10. GÜREŞ
 11. PLAY STATİON
 12. DAYANIKLILIK PARKURU
 13. KOŞU
 14. PAİNTBALL
 15. HEDEF VURMA
 16. ASKER PARKURU

 

 

25 KASIM PAZAR günü Mustafa Denizer Camiinde yapılan Sabah namazı buluşması ile başlayan İYİLİKSEN OLİMPİYATLARI, Beytü’l Takva Gençlik Hareketi, Kartal Mustafa Denizer Camii Gençlik Kolları, Tuzla Müftülüğü Hz. Osman Camii Gençlik Kolları ve Yakacık Hatice Abbas Halim Sevgi Evinden gelen çeşitli yaş grubundaki 100 e yakın genç arasında gerçekleşen müsabakalar oldukça keyifli anlara sahne oldu. Türkiye Geneli devam edecek İYİLİKSEN OLİMPİYATLARI şimdiden büyük ses getirecek bir organizasyon olacak.

GENEL BAŞKAN                       : Bilgin EKŞİ
GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI  : Murat KARATEKE

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum